EDI SLUŽBY PRE TPCA

RÝCHLE PRIPOJENIE DODÁVATEĽOV

Feature Icon

EDI komunikácia

Feature Icon

EDI integrácia

Feature Icon

Rýchle pripojenie dodávateľov

Feature Icon

WebEDI portál pre 250 dodávateľov

Spoločnosť TPCA sa v rámci súčasných trendov rozhodla pre nový dizajn. Pre tieto náročné úpravy bola vybraná spoločnosť EDITEL po tom, ako v roku 2016 vyhrala tender a stala sa novým EDI poskytovateľom pre automobilového výrobcu TPCA.

Jednou z úloh, ktoré EDITEL riešil počas spolupráce so spoločnosťou TPCA, bolo vytvorenie najnovšieho webEDI portálu v súlade požiadavkami TPCA a s veľmi atraktívnym dizajnom. To isté platilo pre implementáciu ostatných postupných zlepšení. WebEDI portál zjednodušil výmenu logistických ako aj obchodných dokumentov pre všetkých dodávateľov spolupracujúcich s TPCA.

EDITEL nás zaujal rozsahom poskytovaných služieb, potenciálom a osobným profesionálnym prístupom v priebehu celého výberového konania. So svojimi 22 ročnými skúsenosťami v implementácii projektov EDI, splnili a prekonali naše očakávania.

 – Aleš Höfner, Generálny manažér

 

Rýchle pripojenie dodávateľov

Zásadné kritériá pre úspešné dokončenie projektu boli bezproblémový prechod od pôvodného EDI poskytovateľa k EDITELu pri zvýšení kvality ponúkaných služieb, žiadne negatívne zmeny v rozhraní medzi TPCA a obchodnými partnermi a zníženie nákladov a vyššia úroveň zákazníckej podpory.

Odborníci z EDITELu nám už v projektovej fáze ukázali svoj profesionálny prístup, schopnosť načúvať našim požiadavkám a kreatívne riešiť nové situácie a úskalia, čo viedlo k štartu projektu podľa harmonogramu. EDI je neodmysliteľnou súčasťou automobilového priemyslu a očakávame jeho ďalší rozvoj hlavne v oblasti logistiky a procesov skladového hospodárstva. Vďaka tomuto úspešnému projektu sme sa prostredníctvom EDITELu viac zoznámili aj s možnosťami PDF fakturácie.
Miloš Bareš, Application Systems

Okrem webEDI portálu majú dodávatelia k dispozícii tradičné EDI komunikačné kanály slúžiace na prenos originálnych formátov dokumentov, ako EDIFACT DELJIT, EDIFACT DELFOR a ODETTE DELINS ORDER. Keďže bezproblémové pripojenie dodávateľov bolo neoddeliteľnou súčasťou procesu migrácie od pôvodného EDI poskytovateľa do EDITELu, spoločnosť TPCA sa pre tento účel spoľahla na službu Partner Management.

EDI formou služby

Projekt zmeny EDI poskytovateľa v TPCA znamenal predovšetkým komunikáciu s takmer 250 dodávateľmi pre zaistenie bezproblémového zasielania odvolávok, forecastov a self-billing faktúr cez tradičné EDI a logistických dokumentov prostredníctvom nového Web EDI portálu.

Neoddeliteľnou súčasťou teda bola služba EDITEL Community Management pre zaistenie správnych kontaktných osôb na strane dodávateľov, vyhodnotenie výsledkov testovania a kompletizácie dôležitých podkladov pre zahájenie implementácie EDI komunikácie. Veľká časť tejto fázy projektu prebiehala formou dotazníkových prieskumov “na telo” doplnená priamym kontaktovaním obchodných partnerov TPCA.

 

EDITEL RIEŠENIE PRE TPCA

 • EDI Komunikácia
 • EDI Integrácia
 • EDITEL Partner Management
 • Web EDI portál pre komunikáciu s takmer 250 dodávateľmi prispôsobený na mieru požiadavkám TPCA.
 • Tradičná EDI komunikácia s obchodnými partnermi zahŕňajúca výmenu EDI správ:
  • EDIFACT DELJIT
  • EDIFACT DELFOR
  • EDIFACT INVOIC
  • ODETTE DELINS
  • EDIFACT DESADV

VÝHODY PRE TPCA

 • Zníženie nákladov a zdrojov
 • Rýchle a bezproblémové pripojenie viac ako 250 dodávateľov
 • Zvýšenie kvality a transfer know-how v rámci zákazníckej podpory
 • Prehľadná a bezproblémová migrácia na novú EDI infraštruktúru
 • Podpora služby v miestnom jazyku
 • Flexibilná škálovateľná infraštruktúra

SPOLOČNOSŤ

The automotive manufacturer TPCA (Toyota Peugeot Citroën Czech s.r.o), je spoločným podnikom japonskej firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francúzskej PSA Groupe. Najväčší výrobca automobilov na svete TMC a európsky líder PSA Groupe podpísali zmluvu o spolupráci v januári 2002 a vo februári 2005 začali vyrábať mestské vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Výstavba závodu TPCA stála celkom 20 miliárd českých korún, čo bola do tej doby najväčšia zahraničná investícia na projekt postavený doslova na zelenej lúke v strednej Európe. V súčasnej dobe sa na výrobe vozov, vyznačujúcich sa spoľahlivosťou a nízkou spotrebou, podieľa 2400 zamestnancov a je treťou najväčšou automobilkou v ČR. Ročný obrat spoločnosti TPCA sa pohybuje okolo 41 000 000 000 českých korún.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.